Vatanoğlu Alanya Premium Dünyasına Hoşgeldiniz

KURUTULMUŞ BEYAZ ÇÖL TRÜFÜ – WHITE DESSERT TRUFFLE – TERFEZİA CLAVERY
Trüf mantarı, ağaç köklerinde toprağın altında yetişen yenilebilir mantar türüdür. Tek çeşit bir mantar türü olmayıp toprak altında yetişen mantarlara genel olarak trüf mantarı adı verilir.
Halk arasında domalan mantarı veya keme olarak da bilinen trüf mantarının en lezzetli ve değerli çeşitleri beyaz olanlarıdır.
Trüf mantarının dışı ince bir kabukla kaplıdır. İç kısmı ise patates benzeri bir dokuda ancak bir miktar daha yumuşaktır ve kendine has bir kokusu vardır.
Çok yaygın olmasa da ekolojik olarak trüf mantarının Türkiye’de yetiştiği bölgeler vardır. Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgelernde farklı türleri toplanır.
Beyaz çöl trüflerinin ender bulunması ve kendine has aromalarının dışında, bilimsel araştırmalarla ortaya konulan antioksidan ve afrodizyak özellikleri sebebi ile de başta Arap ülkeleri olmak üzere tüm dünyada oldukça ilgi görmektedir.
KURUTULMUŞ ALANYA AVOKADOSU YAPRAĞI
Coğrafi İşaret Tescil Belgeli Alanya Avokadosu
Fuerte Türünün Yaprağıdır.

 

Her türlü soru ve sorununuz için 0555 074 24 23  numaralı çağrı merkezimizden bizi arayabilir, 
www.vatanoglu.com.tr internet sitemiz üzerinden bilgi alabilir
ya da info@vatanoglu.com.tr adresine mail atabilirsiniz.
TC. Mevzuatları ile İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır.
Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.